Okul Flaması

Lise, Orta Okul ve İlk Öğretim Okul Flamaları yer almaktadır.

ÜRÜN ÖLÇÜLERİ

Okul Flaması M.E.B Bakanlığı  Standart ölçüdür ölçüsü: 100×140 cm’dir.

Okul Flaması İmalatı

Okul flamaları okulları resmi tören, bayramlar ve resmi geçitlerde temsil edebilmek adına kullanılan bayrak çeşitleri arasında yer almaktadır. Okul flamalarının ön kısmı kırmızı renk olurken bakanlık amblemi, kurum adı ve kuruluş tarihine yer verilmektedir.  Arka kısmında ise bakanlığın ve kurum renginin yer aldığı okul flamaları genel olarak üçgen şeklinde üretilmektedir.

İki renkten meydana gelen okul flama modellerinin renklerinde farklılıklar görülebilmektedir. Okul flamaları meydana getirilirken ya okul bayrağı ölçüleri ya da okul flaması için mevzuattaki ölçüler baz alınmaktadır.  Ancak okul flamasının genel ebatları 100×140, tören Türk bayrakları ise 150×225 şeklindedir.

Kenarlarında saçaklarında yer aldığı okul flaması modelleri kumaşı farklılıklar gösterebilmektedir. Genel olarak kullanılan kumaşların başında raşel, alpaka ve saten kumaş gelmektedir. Çift taraflı olarak tasarlanan okul flama kumaşları sayesinde uzun yıllar zarar görmeden kullanabilme imkanı sunulmaktadır.

Okul Flama Siparişleri Kısa Sürede Tamamlanmaktadır

Firmamız okul flama üretimi gerçekleştirmektedir. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamız okul flaması siparişlerini kısa sürede hazırlayarak sizlere sunmaktadır. Firmamızın internet sitesine okulunuza ait firma resmini göndermeniz yeterlidir.

Göndermiş olduğunuz resmin hangi boyutta ve hangi renkte olduğunuz belirtmeniz halinde işinde profesyonel ekiplerimiz kısa sürede kaliteli okul flamanızı sizlere teslim edecektir.

Firmamız tarafından üretilen flama kumaşlarının kalitesi farklılıklar göstermektedir. Katalog içerisinde yer alan okul flaması modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Okul Flama Renkleri Neye Göre Farklılıklar Göstermektedir?

Okul flaması üretimi gerçekleştirilirken farklı flama renkleri kullanılabilmektedir. Okul flaması renklerini belirleyen temel unsur okulların kademesidir. Okul öncesi eğitim kurumlarında pembe renkli okul flaması kullanılmaktadır.

İlkokul ve ortaokullarda kullanılan okul flaması rengi ise mavidir.  Liselerde kullanılan okul flaması rengi sarı iken çıraklık ve eğitim merkezinde yeşil renk okul flaması kullanılmaktadır.

Flamanın kenarlarında sarı saçak kullanılmaktadır.  Üçgen şeklinde tasarlanmış olan okul flaması iki renk kullanılarak tasarlanır. Okulları temsil etme potansiyeline sahip olan okul flaması modelleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni yönetmelik kapsamında standart hale gelmiştir.

Standart okul flaması yaptırmak isteyenler firmamızla irtibata geçerek hemen okul flamalarını teslim alabilirler.