Bayrak Direği

Bayrak Direği Hakkında Genel Bilgi

Bayrak Direği

Bayrak direği denildiğinde akla ilk gelen kapı önlerindeki bayrak direkleri modelleri gelmektedir.Bu bayrak direklerinin Çok çeşidi olmaktadır.Türkiye’de sporun önemi büyük olmasından dolayı erkek Buna örnek verecek olursak makam direği ve bu makam direği kendi arasında ikiye ayrılır sarı makam direği,krom makam direği olmaktadır.Otel ve dershane gibi ticari alanlarda duvarların dış cephesine kırk beş derece açı ile monte edilen direklere ise teleskopik bayrak direği  denilmektedir ve bu teleskopik bayrak direğinin farklı renklerde olanı yoktur.

Bayrak Direği Kullanım Alanları

Bayrak direkleri çok amaçlı ve farklı yerlerde farklı amaçlarda kullanılabilir.Belediye,Kamu kurumları,Özel şirketler,Okullar,Gemiler,Fabrika,Organize Sanayi ve İstanbul gibi ana hartellerin yüksek ve önemli tepelerinde şanlı Türk Bayrağımızın dalgalanmasını sağlayan devasal büyüklükteki direklere Bayrak direği olarak adlandırır. Bayrak direkleri kullanılacak yer ve amaçlara göre farklı alaşım ve farklı boylarda imalatı yapılıp kurulacak olan yer ve yerlere monte edilmektedir.Küçük direklere örnek verecek olursak makam bayrağı,masa bayrak direği ve oto fors direği en çok kullanılan bayrak direkleri arasındadır.Son zamanlarda insanların makamlara ve lüks görünüşlere önem vermesinden dolayı makam bayrakları çok fazla talep gördüğünden dolayı sarı makam direği ve krom makam direği çok sıkça müşterilerimizden talep edilmektedir.

Bayrak Direği Üretimi

Şirketimiz çok uzun yıllardır gerek dış mekan bayrak direği gerekse makam bayrak direği imalatı yapmaktadır. Yurt,dışı firmalarına Fason olarak yaptırmış olduğumuz bayrak direklerinin son zamanlarda almış olduğumuz şikayetlerden dolayı ülkemizde ve kendi fabrikamızda 2006 yılından itibaren yapmaya başlamış bulunmaktayız.Ülkemizde kendi flama bayrağını,bayrak direğini ve bayrak aksesuarlarını üreten lider tek firma olmayı başarmış olmanın gururu içerisindeyiz.Özellikle  bayrak direği çeşitlerinde makam bayrak direği ve teleskopik direklerde stoklarımızda her zaman için yüzlerce bulunmakta ve her an için tedarik edilebilmektedir farklı alaşım larda yapılan direkler sarı ve krom renk aralığındadır

MAKAM DİREĞİ

Makam direği, makam odalarında veya ihtiyaca göre belirlenen yerlerde makamın veya kuruluşun sembolunu içeren bayrak ile birlikte kullanılabilir. Oldukça fazla kullanım alanlarına sahiptir. Aynı zamanda makam direği, salon direği olarakta adlandırılır.

Özellikleri

Krom veya tunç alaşımdan oluşan iki farklı  makam direği bulunmaktadır.Kronik bir direk ve alt tabandan oluşur. Uzunluğu standart olarak 240 cm dir. Prinç alaşım; bakıra çinko karıştırılarak üretilen sağlam bir alaşımdır. Krom ise çok sert bir yapısı olduğundan makam direği olarak tercih edilir. Makam direği eğer devlet dairelerin kullanılıyorsa üzerinde mutluka bulunması şart olan ay yıldız olmalıdır. Kullanılan bayrak çift katlı baskılı saten kumaş olup ölçüleri 100*150 ebatlarındadır. Saçaklı veya saçaksız olarak seçenekleri mevcuttur. Genellikle altın sarısı renkler tercih edilsede gümüş grisi renklerde tercih edilebilir. Alt tabanın, kronik direği dengede tutması ve emniyeti sağlaması önemlidir.

Kullanım Alanları

Başlıca kamu kurum ve kuruluşlarında olmak üzere kullanım alanları oldukça çeşitlilik gösterir. Ofislerde, mensubu olduğu şirketin sembolünü taşıyan bayrakla birlikte, konferans salonlarında veya organizasyonlarda da oldukça yaygın bir biçimde makam direği kullanılır. Şirketlerin veya kurumların tanıtım standlarında veya reklamlarında, partilerin miting ve teşkilat binalarında da kullanılır. Konuşmacı kürsülerinin arka tarafında, büst yanlarında, gemilerde, sendikalarda, devlet dairelerinin makam odalarında, sağlık ocakları ve hastaneler, dernekler, emniyet müdürlükleri gibi bir çok kurum ve kuruluşlarda oldukça yaygın olarak kullanılır.

Siparişler ve Satış

Usta işçiliğimiz ile kaliteli biçimde ürettiğimiz makam direkleri siz müşterimizin istekleri doğrultusunda firmamızda hazırlanmaktadır. Bayrak üreticileri ve makam direklerini yenilemek isteyenlerin tercih ettiği makam direklerinin emniyetine ve sağlamlığına özen göstererek uzun ömürlü ve kaliteli malzemeler ile üretiyoruz. Makama uygun,  özen gösterilerek hazırlanan makam direkleri ile makamınızın ihtişamını ve görselliğini pekiştirecek aynı zamanda prestijinizi arttıracaktır. İster altın sarısı rengi istersenizde gümüş gri renginde hazırlanan bayrak direkleri ile arzuladığınız ölçülerde özenli bir şekilde üretiyoruz. Paslanmaz kaplama ve uzun ömürlü malzemeler ile kaliteli bir ürünü ortaya çıkartıp siz müşterilerimiz için taban emniyetine özen gösteriyoruz.