Rollup Modelleri

Rollup Modelleri Hakkında Genel Bilgi
ÜRÜN ÖLÇÜLERİ

85×200 cm 100×200 cm 200×300 cm

Display Roll Up

Alüminyum bir materyale sahip olan rollup modelleri tüm dünya tarafından en çok tercih edilmekte ve kullanılmakta olan sunum ve tanıtım standı olarak bilinmektedir. Reklam sektöründe Rollup önemli bir yere sahiptir. Yerli ve ithal olarak satılmakta olan rolluplar tamamı alüminyum gövdeli bir yapıya sahiptir.
Rollup modelleri ağırlık olarak 3 kilo ile 5 kilo arasında değişiklikler göstermektedir ve hafif olduğundan dolayı rahat bir şekilde taşınabilmektedir. Rollup modelleri baskı dijital ortamda yapılmaktadır. Baskı ölçüye göre 7 cm pay bırakılarak yapılmaktadır. Rollup özel branda taşıma çantası ile rahatlıkla ve kolay bir şekilde taşınabilmektedir. Ağırlığı yaklaşık olarak 3 kilo ile 5 kilo arasında olmakta olan Rollup modelleri fazla yer kaplamaz ve kurulumu oldukça kolay bir biçimde ek olarak hiçbir malzeme gerekmeksizin gerçekleştirilebilir. Alttan makaralı sistem sayesinde görseli otomatik olarak içeri sarar ve gergin tutarak güzel bir görsellik oluşturur. Üretimi oldukça hızlıdır, ışık geçirmez ve baskı kalitesi oldukça yüksek olan bir üründür. Rollup’un kendi içinde birden fazla modeli bulunmaktadır fakat en çok tercih edilmekte olan modeller arasında üstten sıkıştırmalı olan tercih edilmektedir.

Rollup’un Kullanıldığı Alanlar

Reklam ve sunum amaçlı kullanılmakta olan Rolluplar günümüzde yaygın olarak pek çok iş yerinde ve tanıtımlarda kullanılmaktadır. Ekonomik, kolay taşınabilir ve üzerindeki baskının değiştirilebilir olması sebebi ile insanlar tarafından en çok tercih edilmekte olan bir sunum ve reklam aracıdır. Rollup’un kullanım alanlarını incelersek; işyerlerinde toplantı anında yapılan sunumlarda, yeni ürün tanıtımlarında, iş yeri reklamı amacı ile, promosyon malzemelerin tanıtımında ve seminerler en çok kullanım sağlanan alanlar olarak gözlemlenmektedir.

Rollup Ölçüleri

Rollup modelleri isteğe göre tek taraflı ve çift taraflı baskılar uygulanabilmektedir. Rollup ölçüleri genel olarak; 60 cm x 200 cm , 80 cm x 200 cm, 85 cm x 200 cm, 100 cm x 200 cm olarak yapılacak olan reklamın veya yapılacak olan sunumun büyüklüğüne ve uzunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Display Roll Up

Reklam sektöründe yaygın bir biçimde kullanılan roll up kolay kullanımı, ekonomik olması ve her yere rahat bir şekilde taşınma kolaylığı ile en çok tercih edilen reklam, tanıtım ve sunum standıdır. Ürün ve hizmetlerin tanıtımı ve daha pek çok alanda tanıtım ve sunum yapmak amacı ile kullanılır. Ürünün üzerinde bulunmakta olan teleskopik ayak sistemi ile ayarlanabilir bir ölçüye sahiptir. Roll Up stantların üzerine tercihe göre kağıt baskı uygulaması veya vinly baskı uygulaması yapılmaktadır. Görüntünün ve görselin boyutuna göre yükseklik ayarı yapılabilmektedir ve uzun süreli kullanıma uygundur. Roll Uplarda kullanım sırasında baskıyı üst borudan çıkarttıktan sonra hızlı bir şekilde yere bırakırsanız sarma mekanizması üzerinde hasar meydana gelebilir.

Roll Up baskı montajı tamamlandıktan sonra alt ayaklar açılır. Monte edilmiş olan baskı alüminyum boruya tutturulur.

Roll Up Özellikleri

Roll Up stantlar alüminyum kasadan üretilmiştir. Tamamı alüminyum gövdeli olmasına karşın, üst aparatları, yan kapakları ve alt ayakları üründen ürüne farklılık gösterebilmektedir. Stant oldukça hafiftir, çok az bir yer kaplar ve her yere kolay bir şekilde taşınabilmektedir. Roll Up hem baskılı bir biçimde hem de baskısız olarak satın almak isteyen kişinin tercihine göre satışa sunulmaktadır. Baskılı bir şekilde alınan ürünün daha sonra istenildiği zaman baskısının değiştirilebilme özelliği vardır. Kurulum için ek olarak hiçbir ekipmana ihtiyaç duyulmaz ve 1 dakika gibi kısa bir süre içerisinde kurulumu rahat bir şekilde gerçekleştirilebilir.

İstenildiği zaman baskıları değiştirilebilen roll uplar alışveriş merkezlerinin tanıtım ürünlerinde, toplantı odalarında, seminerlerde, sunumlarda ve fuar alanlarında yani kısacası görsel sunum yapmak ve reklam yapmak istenilen her yerde rahatlıkla ve kolay bir şekilde kullanılabilir.En çok tercih edilmekte olan Roll Up stant ölçüleri ; 85 x 200 cm, grafik ölçüsü ise 85 x 207 cm olmaktadır. Mekanizmanın rahat bir şekilde çalışabilmesi için 200 cm ölçülerde 7 cm pay verilmelidir. Çok seri ve hızlı bir şekilde üretilmekte olan roll up, baskı çözünürlüğü yüksek olan  bir üründür ve HP Latex baskı makinaları tarafından yapılmaktadır.