Türkçe العربية English German

Türk Bayrağı Satışı

Türk Bayrağı Hakkında Genel Bilgi
flamabayrak turk bayragi satis Türk Bayrağı Satışı

Türk Bayrağı Satışı Kimler Tarafından Yapılmalıdır?

Türk bayrağı; Türkiye’nin bağımsızlığının sembolü olan resmi bayrağıdır. Türkiye’yi simgeleyen, bütün Türkiye halkının sembolü olan ,ay ve yıldız baskısının kırmızı kumaş üzerinde belirli kural ve ölçülerde, yasalara bağlanmış saklama ve koruma koşulları olan bayrağa Türk Bayrağı denir. Al renkli zemin üzerine beyaz hilal ve yıldız konarak oluşan bayrak 29 Mayıs 1936 yılında 2994 Sayılı Türk Bayrağı Kanunu ile şekillendirilmiş ve Türkiye’nin ulusal bayrağı ve Türk milletinin simgesi olarak kabul edilmiştir.

Türk bayrağı satın almak isteyen kişiler çeşitli kırtasiyelerden ve bayrak imalatı yapan yerlerden temin edebilirler.

Ayrıca Türk bayrağını pek çok internet sitesi üzerinden temin etmek ve satın almak oldukça kolaydır. İnternet üzerinde pek çok bayrak imalat firması bulunmaktadır ve kaliteli malzemeler ile ürettikleri bayrakları kargo ile istenilen adrese hızlı bir şekilde teslimat sağlayarak müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

Türk Bayrağı Satışı ve Baskı Kalitesi

Türk bayrağı fiyatları bayrağın boyutuna ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Bayraklarda baskı tekniği olarak tekstil dijital makine baskısı kullanılmaktadır ve kaliteli malzemeler ile üretilmekte olan bayrakların üzerindeki renkler yıkama esnasında asla akma yapmamaktadır ve güneş ışınlarına karşı renklerde solma gibi bir sorun ile karşılaşılmamaktadır.

Türk Bayrağı Satışı

Bayrak çeşitleri genel olarak gönder bayrakları, salon bayrakları, masa bayrakları ve dış mekanlarda binalardan sarkıtılan bayraklar olarak farklı boyutlarda üretilmektedir. Tüm Bayrak Ebatlarında (G) emsali değişmez.

Türk bayrağı ölçüleri;

   • Bayrağın genişliği 18 G

 

   • Bayrağın Dış ay merkezinin uçkurluktan mesafesi 9 G

 

   • Ayın dış dairesinin çapı 9 G

 

   • Ayın iç ve dış merkezleri arası 1,125 G

 

   • Ayın iç dairesinin çapı 7,2 G

 

   • Yıldız dairesinin, ayın iç dairesinden olan mesafesi

 

   • Yıldız dairesinin çapı 4,5 G

 

   • Boy 27 G

 

   • Uçkurluk genişliği 3/5 G

Yukarıda belirtilmekte olan ölçülere uyulması şarttır. Ancak ne yazık ki bazı üretimlerde yukardaki ölçülere uyulmayan hatta Türk bayrağının kendine has rengi olan al kırmızıya dahi benzemeyen bayraklar yapılmaktadır.

Bizi Hızlıca Arayabilirsiniz