Deniz İşaret Kod Flaması

Aşağıda dalgıç var, Açığımdan yavaş gelin
Tehlikeli kargo yüklüyor, Boşaltıyor veya taşıyorum
“Evet” veya “Onaylıyorum” Seyir değiştirmek (Yelkencilik)
Güçlükle manevra yapabiliyorum, Uzaklaşın
Sancağa kırıyorum
Engelliyim, Benimle iletişim kurun
Bir pilot istiyorum
Gemide bir pilot var
Limana giriyorum (Uluslararası) Yanındayım (Donanma) Bitiş Çevresinde Başlama (Yelken)
Tehlikeli bir yüküm var ve ateş aldım
Seninle iletişim kurmak istiyorum
Gemini hemen durdur, Çabuk gel veya takip et (Yelken)
Gemim duruyor, Yolsuz kayıp işareti (Yelken)
Hayır veya Negatif, Terk ve tekrar yelken açma (Yelken)
Denize adam düştü
Tüm mürettebat gemiye, Hareket ediyoruz (Limanda)
Gemi sağlık kurallarına uygundur, Limana giriş izni istiyorum Uluslar Tüm botlar gemiye. (Donanma)
Hiç (Uluslararası) (Denizde) İlerde hazırlıyorum (Limanda) Gömüğe hazıım (Donanma)
Temistan ediyorum (Uluslararası) Bayrak çekiyorum (Donanma) Sehir kısalt (Yelken)
Trol yapıyorum, uzak dur. (Uluslar) Önümden geçme (Donanma)
Tehlike içine giriyorsun.
Yardım istiyorum
Tıbbi yardım istiyorum
Niyetini belirtmeyi bırak ve sinyalimi bekle. Kişisel hatırlatma (Yelken)
Çapa çekiyorum (Uluslararası) Görsel iletişim görevim var. (Dana) Can yeleği takın. (Yelken)
Çekici istiyorum. %20 Skor cezası (Yelken)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
0
Cevap
Bir Tekrar
Birinci Yardımcı
İki Tekrar
İkinci Yardımcı
Üç Tekrar
Üçüncü Yardımcı
ÜRÜN ÖLÇÜERİ

20×30 cm
30×45 cm
50×75 cm
70×105 cm

15×22,5 cm

 

Deniz İşaret Kod Flaması Satışı

Denizcilikte deniz işaret kod flaması görsel haberleşme için kullanılmaktadır. Kod flamaları genel olarak uyarı ve bilgi mesajları içermektedir. Bunun yanında kullanıldıkları alanlara göre mesajlarının içeriği farklı türde olabilmektedir. Daha çok yelken yarışlarında tüm başlangıç, bilgi ve uyarı işaretleri flamalarla yer almasından dolayı yarışçıların kendilerini ilgilendiren bu tür flamaları tanımaları ve anlamlarını bilmeleri zorunludur. Kod flamaları yarış-gezi teknelerinde ticari ya da askeri gemilerde farklı anlamları işaret etmektedir. Deniz kod flamaları yatlarda, gemilerde ve askeri gemilerde kullanılmaktadır.

Deniz Flama Çeşitleri

Flamaların üçgen ve dörtgen şeklinde ayrılmaktadır. Bir dizi boyunca 40 adet deniz kod flaması yer almaktadır. Kumaş çeşitleri ise raşel ve alpaka olarak bulunur. Dikim ipe dizili olarak yapılmaktadır. Ara bölümlerinde 10 cm boşluk verilerek dikişi gerçekleştirilmektedir. Bunun yanında deniz işaret kod flamasında baş ve son kısma 1 metre biye uzunluğu bırakılmaktadır. Bu uzunluğun bırakılma sebebi ise bağlama payıdır. Gemi içerisinde yer alan işaret sancak ve flamaları elektronik haberleşmede herhangi bir sıkıntı yaşanması durumunda yer verilen standart iletişim prosedürüdür. Gemilerde bulunması zorunlu olan Code of Signals kitabı ile ezberlemeden diğer gemilerle kolayca iletişim kurabilirsiniz.

Flama Satışı

Flama sektörü alanında doğan ihtiyacı karşılamak adına faaliyet göstermeye devam eden şirketimiz bu alanda ülke bayrakları, kişisel bayraklar ya da deniz işaret kod flaması üretimi yapabilmektedir. Bayrak ve flama üretimi konusunda firmamız her zaman son teknoloji baskı yöntemleri ile üretim yapmaktadır. Bunun yanında özel afiş ve baskı hizmetleri de şirketimiz tarafından yapılabilmektedir. Dış alanlarda kullanılacak olan flamaların kalitesi açısından boyalarının akmaması dayanıklı üretilmesi gerekmektedir. Gemi, vakıf veya şirketlerin istedikleri talepler doğrultusunda fuarlarda, bayi toplantıları içerisinde ve seminerlerde kullanılabilmektedir. Firmamız temel faaliyeti sadece satış yapmak değil bunun yanında bayrak ve flama satışı konusunda güvenilir flama bayrağı üretimini etkin olarak sunabilmektir. Bunun yanında bayrak ve flamaların imalatını ve satışını yapmaya devam ettiğimiz bayrak direkleri ile beraber bu ürünler hakkında aklınızda kalan soruları bizlere hemen bildirebilirsiniz.